Δεύτερη συνάντηση Erasmus+ μαθητών και καθηγητών

στην πόλη Montesarchio της Ιταλίας 19- 23 Μαρτίου 2018.

Στην πόλη Montesarchio της Ιταλίας από τις 19 έως τις 23 Μαρτίου 2018 πραγματοποιήθηκε η  δεύτερη συνάντηση μαθητών και καθηγητών των πέντε  σχολείων της Ευρώπης, που συνεργάζονται τα σχολικά έτη 2017-2018 και 2018–2019 στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus + Δράση KA2 Στρατηγικές Συμπράξεις στον τομέα της Σχολικής Εκπαίδευσης με τίτλο «Ceci nest pas une école, cest mon école! Αυτό δεν είναι ένα σχολείο, είναι το δικό μου σχολείο!». Από το Μουσικό Σχολείο Άρτας συμμετείχαν τρεις μαθητές της Α΄ και Β΄Λυκείου και τρεις καθηγήτριες.

Oι συμμετέχοντες μαθητές και καθηγητές φτάσαμε την Κυριακή το μεσημέρι στην πόλη Montesarchio, όπου και μας υποδέχθηκε η υπεύθυνη καθηγήτρια του σχολείου «Instituto di Istruzione Superiore «ENRICO FERMI»», καθώς και οι οικογένειες των Ιταλών μαθητών.

Συνέχεια στο blog του σχολείου.