Δεύτερη ευρωπαϊκή συνάντηση Erasmus plus μαθητών και καθηγητών στην πόλη Montesarchio της Ιταλίας 19- 23 Μαρτίου 2018

Το Μουσικό Σχολείο Άρτας θα συμμετέχει στη δεύτερη ευρωπαϊκή συνάντηση μαθητών και καθηγητών των πέντε σχολείων της Ευρώπης που συνεργάζονται τα σχολικά έτη 2017-2018 και 2018–2019 στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus + Δράση KA2 Στρατηγικές Συμπράξεις στον τομέα της Σχολικής Εκπαίδευσης με τίτλο «Ceci nest pas une école, cest mon école! Αυτό δεν είναι ένα σχολείο, είναι το δικό μου σχολείο!». Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στην πόλη Montesarchio της Ιταλίας από 19- 23 Μαρτίου 2018 με τη συμμετοχή 3 μαθητών της Α΄και Β΄Λυκείου και τριών εκπαιδευτικών του Μουσικού Σχολείου Άρτας.

Δείτε τη συνέχεια στο blog του σχολείου.