Ένα τραγούδι για τον δρόμο σας

Την Παρασκευή 20 Μαΐου του 2016, πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Διώνη, η παράσταση του Μουσικού Σχολείου Άρτας με τίτλο: «Ένα τραγούδι για τον δρόμο σας».

Στη συγκεκριμένη παράσταση το Μουσικό Σχολείο συνεργάστηκε με το «Χαμόγελο του Παιδιού» έναν μεγάλο οργανισμό, που το έργο του έγκυρο, και αξιόπιστο, στηρίζει χιλιάδες παιδιά και ανάμεσα στα άλλα δραστηριοποιείται και στο πολύ ευαίσθητο θέμα των ασυνόδευτων παιδιών προσφύγων.

Την παράσταση προλόγισε ο κος Ιορδάνης Τσομπανάκης, εκπρόσωπος του «Χαμόγελου του παιδιού», που μίλησε για τη σχέση του Οργανισμού με την πόλη μας και τους ανθρώπους της, που στηρίζουν πάντα το έργο του «Χαμόγελου». Στη συνέχεια μίλησε για τις δράσεις του οργανισμού και ειδικότερα πάνω στο θέμα στήριξης των παιδιών προσφύγων και ευχαρίστησε τα παιδιά του Μουσικού Σχολείου για τη συνεργασία και τη διάθεσή τους για προσφορά.

Δείτε τη συνέχεια στο blog του σχολείου.